DAMLA PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Damla Projesi, büyük ilgi görüyor. 24 Temmuz – 16 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanında uygulanan proje kapsamında 52 bin kişiye ulaşıldı. Damla Projesi’nin uygulanmasına 16-23 Eylül tarihleri arasında Konya, Karaman ve Bartın illerinde devam edilecek.

20 EYLÜL 2017 / GSB
Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Damla Projesi' ile gönüllü gençler, gittikleri illerde çeşitli ziyaretlerde bulunarak etkinliklere katılıyorlar. 24 Temmuz – 16 Eylül tarihlerinde 4 etapta gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında 52 bin kişiye ulaşıldı.

'Damla Projesi' gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla 2014 yılında başlatıldı. Projeyle Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan gençler ve farklı ülkelerden gelen yabancı üniversite öğrencileri bir araya gelerek gittikleri illerde çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde bulunuyor.  

Damla Projesi kapsamında; Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur’an kurslarında çocuklarla çeşitli aktiviteler ve köy halkı ile bir araya gelme, kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, kuş yemliği yapma etkinliği, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri, kurum ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirildi.  

4 etapta 52 bin kişiye ulaşıldı

24-30 Temmuz’da Kars, Ardahan, Hakkâri, Giresun, Artvin, Kırıkkale ve Karabük illerinde uygulanan projenin ilk etabında 140 gönüllü gençle gerçekleştirilen programlar sonrasında yaklaşık 15 bin kişiye ulaşıldı. Projenin ikinci etabı Ordu, Burdur ve Antalya illerinde 6-13 Ağustos tarihlerinde uygulandı. Ordu, Burdur ve Antalya illerinde uygulanan programda 60 gönüllü gençle 7 bin kişiye ulaşıldı.

19-26 Ağustos tarihleri arasında İstanbul, ve 19-27 Ağustos tarihleri arasında Ankara ve Trabzon illerinde uygulanan projenin üçüncü etabında ise 120 gönüllü gençle 12 bin kişiye ulaşıldı. 05-13 Eylül 2017 tarihleri arasında Muğla, 08-15 Eylül Kocaeli ve Sakaya, 09-16 Eylül 2017 tarihlerinde Adana, Elazığ ve Kayseri illerinde uygulanan projenin dördüncü etabında 140 gönüllü gencimizle birlikte yaklaşık 18 bin kişiye ulaşıldı.

Damla Projesi’nin uygulanmasına 16-23 Eylül tarihleri arasında Konya, Karaman ve Bartın illerinde devam edilecek.