Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliği gereğince 10.000 pota projesi kapsamında İlimizde gençlerimizin kullanımına sunulacak 151 adet basketbol potasının imalatına Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından tüm hızıyla devam edilmektedir.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Hasan Bulut ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu  yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette, Şube Müdürümüz Sefa Öztürk ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Dur, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de hazır bulundu.

İl Müdürlerimiz, okul bünyesindeki Metal İşleri atölyesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan basket potası üretim faaliyetlerini yerinde gözlemledi. Yürütülen çalışmalar ve gelinen nokta konusunda Okul Müdürü Sabri Kostakoğlu'ndan bilgiler alarak, öğretmen ve öğrencilerle de kısa sohbetlerde bulundular.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Hasan Bulut, İl müdürlüklerinin işbirliği neticesinde basketbol potalarının imalatının meslek lisesince yapılmasıyla meslek liselerinin eğitim-öğretim ve üretim gücünün desteklenmesinin amaçlandığını, bu açıdan okulda sürdürülen imalat süreci ve ortaya çıkan ürünlerden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ise bu tür işbirliği faaliyetlerinin Meslek Lisesi öğrencilerinin bilgi ve becerilerini teoriden pratiğe geçirerek tecrübe kazanmaları ve kalifiye meslek elemanı olarak yetişebilmeleri için önemli olduğunu altını çizerken, kurumlar arası işbirliklerinin güzel bir sinerji ve olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını vurguladı.  

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Hasan Bulut ile İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalarda emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar dilerken; İl Müdürümüz Hasan BULUT, Türk sporunu geliştirmek için yeni  yatırımlar ve projelerle hizmet kalitemizi artırmayı hedefleyen, gençlerimizin güvenli yarınları için hiçbir fedakârlıktan kaçmayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na İlimiz gençliği adına teşekkür ederek gençlerimize yapılan yatırımlar için  mutluluğunu dile getirdi.