İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞI

Tarih: 29 Haziran 2017 Perşembe Saat: 14.00 Yer: 15 Temmuz Şehitler Spor Kompleksi

28 HAZİRAN 2017 / Mustafa ÖZKAN
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde kurulan kayıt bürolarında “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) kayıtlarımız başlamıştır.

İl Spor Merkezleri Kurslarımız 5-18 yaş grubu için tüm kurslarımız ücretsizdir. Ayrıca Engelli vatandaşlarımız için yaş sınırı olmadan açılan kurslarımızda tüm branşlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek,öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek,sporu sevdirmek,kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak,vatanını milletini seven hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli seven elit sporcular yetiştirip spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak milletlerarası alanda üstün başarılar elde edebilecek kabiliyetli sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ana görevlerindendir. Bu amaçla bu yıl açılmakta olan İl Spor Merkezlerinin bu yıl ki kayıtları başlamış olup İl Spor Merkezleri açılışı 29 Haziran 2017 Perşembe (yarın) günü saat 14.00'da 15 Temmuz Şehitler Spor Kompleksinde yapılacaktır.

2017 yılı İl Spor Merkezleri kayıt yapılabilecek branşlar; Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Futbol, Güreş, Halkoyunları, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İşitme Engelliler, İzcilik, Judo ve Kuraş, Kano, Karate, KickBoks, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantring, Özelsporcular, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Wushu ve Yelken spor dallarında faaliyet gösterilecektir. İl Spor Merkezlerine 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzden alacakları formu doldurarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Kaydını yaptıranlara Spor Kartı tanzim edilecektir.

KAYIT NOKTALARI:

- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 0454 216 16 01/120-124-138

- 19 Eylül Spor Salonu 0454 216 16 01/134

- Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

- 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

-2017-İL-SPOR-MERKEZLERİ-SPORCU-KAYIT-FORMU.docx