Yönetim


 

Enver ÜNLÜ
Giresun Valisi

 

 

20 Şubat 1971 yılında Çorum İli Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının Açmış Olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Sayın Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan Sayın ÜNLÜ sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar Kaymakamlığı, Bursa Osmangazi Kaymakamlığı ve son olarak Iğdır Valiliği görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı’ nın 2020/274 kararı ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan, Sayın Valimiz Enver ÜNLÜ 18.06.2020 tarihinde İlimizdeki görevine başlamıştır.

Valimiz Enver ÜNLÜ evli ve 3 çocuk babasıdır.

        

 Hasan BULUT
Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü

   

5 Şubat 1967 yılında Giresun/Bulancak Karaağaç Köyü’nde doğmuştur.

İlköğretimini Karaağaç Köyü İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Bulancak İmam Hatip Lisesinde, Yüksek Öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığında 1990 yılında Kastamonu/Tosya’da öğretmen olarak göreve başladı. 1996 yılından itibaren Bulancak Karaağaç ve Züfer Mustafa Eriş İlköğretim Okullarında 14 yıl görev yaptı.

2007-2014 yılları arasında Eğitim-Bir Sen Sendikası yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundu. Aynı dönemde Giresun İlinde faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütü ve spor kulüplerinde yöneticilik yaptı.

2010 yılında Bulancak Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü’ne atandı.

2012-2013 yıllarında Bulancak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü görevini sürdürdü.

2014-2015 yıllarında Bulancak Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hasan BULUT 19 Ağustos 2015 tarihinde Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atandı. Halen Bu görevinde devam etmektedir.

Evli ve 7 çocuk babası olan Hasan BULUT orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.