2023-2024 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetlerinin iş birliği ve koordineli bir şekilde yapılabilmesi için Okul Sporları İl Tertip Kurulu tarafından; okulların beden eğitimi öğretmenleri, İl spor dalı temsilcileri ve çalıştırıcıların katılımıyla Merkez Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi toplantı salonunda Okul Sporları Değerlendirme ve Planlama toplantısı düzenlendi. 

Toplantıda; Okul Spor faaliyetleri yönetmeliğindeki değişiklikler, spor bilgi sisteminin tanıtılması, değişen talimatlar ve yeni sezon planlaması hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Okul Sporları İl Birinciliği müsabakalarına katılacak takımların belirleneceği fikstür çekimi futbol, voleybol, hentbol, futsal ve basketbol branşlarında gerçekleşti. Fikstür çekiminde okullar; gençler, yıldızlar ve küçükler kategorisinde müsabakalara katılım sağlayacak. 

“ Okul Sporlarında Heyecan Başlıyor  “ 

Okul Sporlarında heyecan, 12 Ekim 2023 Perşembe günü Saat:10.30’ da Gençler A Voleybol Kız-Erkek İl Birinciliği müsabakaları ile 19 Eylül Spor Salonu başlayacak. 

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetlerinin ilimize hayırlı olmasını temenni eder, tüm okullarımıza müsabakalarında başarılar  dileriz. 

Fikstürleri https://giresun.gsb.gov.tr/ Okul Sporları sekmesinden takip edebilirsiniz.