Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimiz ve ilçelerimize yapılan yatırımların ele alınıp değerlendirildiği  koordinasyon toplantısı yapıldı.
 
Sayın Valimiz Enver Ünlü Başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda 26 Şubat Cuma günü saat 14.00’de gerçekleştirilen toplantıda; yapılması planlanan gençlik ve spor projeleri, Spor Toto ile yapılan protokoller, Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 yılında Giresun’da yapılması planlanan bakım ve onarım çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.
 
Toplantıyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Vali Ünlü “Gençlere yapılan yatırım, en değerli yatırımdır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimizdeki yatırımlarına ilişkin Valiliğimizde değerlendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdik. İlgi ve desteklerinden dolayı Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımızı arz ediyoruz. Giresun'umuza hayırlı olsun” dedi.
 
Toplantıya; Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekilleri Av. Sabri Öztürk ve Av. Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, belediye başkanları,  AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Hasan Bulut ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcileri katıldı.
 
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 24 Eylül 2020 tarihinde Giresun’a gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında, Bakan Kasapoğlu’nun talimatlarıyla Bakanlığımıza bağlı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü, Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün ve İl Müdürümüz Hasan Bulut'un yaptığı çalışmalar sonucunda Ilimize yapılması planlanan projeler belirlenmişti.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda 26 Ocak 2021 tarihinde; Gençlik ve Spor Bakanımız Kasapoğlu, Vali Ünlü, Giresun milletvekillerimizin katılımıyla, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile belediye başkanlarımızla, ilçelerde ve İl Merkezinde yapılması planlanan Sosyal Tesisler ve Spor Tesisleri ile ilgili protokoller imzalanarak süreç başlatılmıştı.