Kamu Kurum ve Kuruluşlar arası Futbol Ligi oynanan final maçıyla sona erdi. 

Kamu Kurum ve Kuruluşlar arası Futbol Liginde Büyük Final 4 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de Çotanak Stadyumunda SPK Şebinspor-Milli Türk Gücü arasında oynandı. 

21 Ekim 2023 – 4 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Giresun Şubesinin ortaklaşa düzenlediği, 18 kurum takımından, 540 personelin spor yapma imkânı bulduğu organizasyon Keşap İlçe Stadı, Bulancak Ek Saha, 75.Yıl Stadı, 15 Temmuz Sahası, Piraziz İlçe Stadı ve Şebinkarahisar İlçe Stadında, 2 grupta, 151 müsabaka oynanarak tamamlandı.  

"BAŞTAN SONA BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLDU" 

Milli Türk Gücü takımı Hasan Konak’ın serbest vuruştan attığı gol ile 1-0 öne geçti.

SPK Şebinspor takımında Mustafa Ersin skoru 1-1’ e getirdi ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı. Milli Türk Gücü ikinci yarıda Gürcan Dursun’un kafa golü ile 2-1 öne geçmesine rağmen, SPK Şebin spor İbrahim Sezer Turan ve İsmail Dülger’in attığı 2 gol ile müsabakayı 4-2 kazandı ve şampiyonluk kupasına uzandı. 

“FİNALE İLGİ YOĞUNDU” 

SPK Şebinspor-Milli Türk Gücü arasında oynanan final müsabakasına yoğun ilgi gösterildi. Müsabakayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün, Şebinkarahisar Kaymakamı Yasin Ardıç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik Hizmetleri Müdür V. Gökhan Özarslan, Spor Şube Müdürü Halil Demirel, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu, TFFHGD Genel Başkan Vekili Kahraman Minnet, TFFHGD Bölge Sorumlusu Yusuf Kemal Coşgun,  A.S.K.F.Genel Sekreteri Erkan Hacak, İHK Başkanı Emrah Uzun, TFFHGD Giresun Şube Başkanı Akif Sağlık, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Kasap ve çok sayıda misafir takip etti. 

"HAKEM GÖKSEL KILIÇ JÜBİLE YAPTI" 

Müsabakanın İlk düdüğünü Hakem Göksel Kılıç çaldı. Karşılaşmayı 5 dakika kadar yöneterek 27 yıllık futbol hakemliğine son noktayı koydu ve omuzlarda sahayı terk ederek jübilesini gerçekleştirdi.Final müsabakasını Taner Sarı, Serkan Yücel, Murat Başar Aslan, Yusuf Koca dörtlüsü yönetti. 

"KUPA VE MADALYA TÖRENİ GÖRKEMLİ GEÇTİ" 

Derece elde eden takımlara ve sporculara kupa, madalya ve plaketleri protokol mensupları ve misafirler tarafından takdim edildi. Kamu Futbol ligine katkı yapan kişilere plaket ve hakemlere teşekkür belgesi verildi. 

KUPA VE MADALYA TÖRENİ: 

1.SPK Şebinspor 

2. Milli Türk Gücü

3.Ormanspor-Giresun Emniyet Müdürlüğü 

Gol Kralı: Coşkun Konca (Milli Türk Gücü) 27 gol

Yılın En İyi Futbolcusu:Bektaş Beyoğlu (SPK Şebinspor)

Final Müsabakası En İyi Futbolcusu: Mustafa Ersin (SPK Şebinspor)

Turnuvanın En Centilmen Takımları: Ormanspor, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, SPK Şebinspor. 

Plaketler: Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün, Giresun Üniversitesi Öğr.Üyesi Ozan Gökdemir, bir önceki İHK Başkanı Mürvet Sezer ve Hakem Göksel Kılıç.